• 2

    Aktualności

Realizacje

PLANETARIUM i KINO SFERYCZNE UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU

 

Delta wygrała przetarg i zrealizowała kompleksowe wyposażenie techniczne stacjonarnego planetarium Uniwersytetu w Białystoku. Prace instalacyjne zakończono w czerwcu 2021r.

Zakres prac  Delty obejmował :
–  system projekcji sferycznej wysokiej  rozdzielczości na kopułę 7m,
–  system nagłośnieni przestrzennego 5.1 dolby surround,
–  system projekcji treści  alternatywnych –  filmów fullodme 2D oraz 3D,
– system stereoskopii aktywnej dla filmów 3D stereo,
–  system zintegrowanego sterowania i kontroli GUI/DCS

System projekcji sferycznej planetarium zrealizowano ma bazie dwóch laserowych  projektorów instalacyjnych F90-4K13 Barco o żywotności do 60 000 godzin.  Projektory umieszczono w centrum kopuły w  specjalnym postumencie i wyposażono w specjalizowane obiektywy  sferyczne half-dome. Pełne pokrycie kopuły i kalibrację obrazu zapewniają –  procesor obrazu W&B Vioso oraz maskowanie optyczne. System posiada specjały układ tłumiący przenoszenie drgań od konstrukcji  budynku jak i od widzów.

Planetarium wyposażono w nagłośnienie przestrzenne z wysokiej klasy odsłuchem  szerokopasmowym od firmy JBL.

Nad całością aparatury czuwa zintegrowany system sterowania realizowany na dwóch kontrolerach GUI –  przewodowym z dotykowym monitorem 10” DCS oraz na bezprzewodowym tablecie iPad Pro 10” od Apple.  Oprogramowanie bazuje na autorskim systemie DCS (Delta Control System).

W planetarium  będzie można obejrzeć filmy fulldome 3D w aktywnej stereoskopii oraz pokazy astronomiczne nieba renderowane na żywo.

Patrz  więcej: https://planetaria.com.pl/realizacja/planetarium-w-bialymstoku/ 

 

Powrót do aktualności