AUTOKALIBRACJA


Kalibracja W&B to niezbędny proces korekcji obrazu tworzonego na kopule z kilku projektorów (kanałów) jednocześnie. Najczęściej wykorzystywanym i najsprawniejszym narzędziem W&B jest AUTOKALIBRACJA. Proces auto kalibracji oparty jest na kamerze lub kilku kamerach śledzących, wyposażonych w sferyczne obiektywy oraz na specjalistycznym oprogramowaniu. Softwere W&B analizuje obserwowany obraz i automatyczne go “wygina” dopasowując do krzywizny kopuły. Następnie poszczególne fragmenty obrazów cząstkowych (kanałów), wyświetlanych z poszczególnych projektorów są  “bezszwowo” łączone ze sobą (blendowane). W efekcie na zakrzywionej powierzchni kopuły planetarium otrzymujemy jednorodny, wyrównany pod względem geometrii i parametrów optycznych ( jasności, korekcji kolorów, kontrastu ) obraz.

Delta wykonuje systemy auto kalibracji dla planetariów, kin cyfrowych 360, wycinków sfery oraz dla profesjonalnych środowisk symulacyjnych. Współpracujemy z firmą VIOSO oferującą kamery kalibracyjne oraz profesjonalne oprogramowanie do auto-kalibracji statycznej oraz auto-kalibracji w czasie rzeczywistym.

  • AUTOKALIBRACJA
  • OPTICAL BLENDING 2
  • OPTICAL BLENDING 3
  • OPTICAL BLENDING 4
  • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA

OPTICAL BLENDING & LIGHT PATH MANAGEMENT
( MASKOWANIE OPTYCZNE)


W przypadku projekcji wielokanałowej obrazów ciemnego gwiaździstego nieba w planetarium lub w symulacjach Dark Night Vision występuje niekorzystne zjawisko reprodukcji jaśniejszych fragmentów obrazu w miejscach  „sumowania” jasności blendowych matryc projektorów. Zjawisko powstaje na skutek niedoskonałości matrycy w przypadku projekcji głębokiej czerni, gdzie zawsze następuje  minimalny wypływ światła (light leakage) z matrycy. Zniwelowanie jaśniejszych „wspólnych” obszarów projekcji kompensowane jest specjalistycznymi  przesłonami – maskami optycznymi.

Maski optyczne (optical blends) mogą być montowane wewnątrz obiektywów za pośrednictwem specjalnego holdera przygotowanego  fabrycznie przez producenta bądź umieszczane przed obiektywem.  Jest  to kosztowny ale niezbędny zabieg w profesjonalnym planetarium eliminujący skutecznie widoczność  nakładania  kanałów.

MEDIA SERWERY Z W&B


Oferujemy specjalizowane stacje robocze dla realizacji projekcji sferycznych. Dzięki wbudowanym procesorom W&B media serwer umożliwia wyświetlanie obrazu na każdej zakrzywionej powierzchni projekcyjnej. Nasze urządzenia obsługują ponadto aktywne i pasywne systemy stereo.

Media serwer realizuje zarówno treści zapisane na dysku wewnętrznym urządzenia jak również umożliwia renderowanie i wyświetlanie nieskompresowanego kontentu na żywo w czasie rzeczywistym. Każda stacja graficzna dostarczana jest z dedykowanym oprogramowaniem, które współpracuje płynnie z systemem operacyjnym sprawiając, że każda aplikacja jest gotowa do wyświetlenie dużych formatów w wysokich rozdzielczościach. Serwery pracują autonomicznie lub przy dużych formatach obrazów są łączone w większe systemy obliczeniowe.

Oferujemy urządzenia światowych producentów, m.in. 7th Sense,Vioso,Barco…

  • MEDIA SERWERY Z W&B