PLANETARIUM DMUCHANE JEDNOŚCIANKOWE


PLANETARIA DMUCHANE DELTA nadciśnieniowe ( jednościankowe) to ekonomiczne rozwiązanie dla przenośnych małych planetariów kin mobilnych, do zastosowań np. w placówkach oświatowych. Lekkie, nie wymagające stelaża, idealna do przechowywania, transportu i szybkiego montażu. Projekcja obrazu 2D/3D pionowa z centrum kopuły realizowana jedno-soczewkowym hemisferycznym systemem projekcji 180°x180°, lub pozioma z horyzontu (projekcja halfdome 2×180°x115° z dwóch projektorów) lub z lustra sferycznego. Dostępne w rozmiarach o średnicach: 4m-10m. W zależności od wielkości kopuły mieszczą 10-40 osób. W komplecie torba transportowa i dmuchawa.

OFERUJEMY :

  • Kopuły  “jednościankowe” wymagające ciągłej pracy dmuchawy dla podtrzymania ciśnienia i wypełnienia balona powietrzem. Po wyłączeniu agregatu powłoka kopuły opada,
  • Kopuły  “jednościankowe” z ringami  umożliwiającymi  unoszenie horyzontu. Po wyłączeniu agregatu powłoka kopuły opada.
  • Kopuły  “jednościankowe” z przedsionkiem zabezpieczające przed szybkim wypływem powietrza. Po wyłączeniu agregatu powłoka kopuły opada.
  • Planetarium dmuchane
  • Planetarium Śląskie Delta
  • Planetarium Śląskie Delta
  • PLANETARIA DMUCHANE DELTA

PLANETARIUM DMUCHANE DWUŚCIANKOWE


PLANETARIUM DMUCHANE DWUŚCIANKOWE DELTA to rozwiązanie “SAMONOŚNE” dla mobilnych planetariów i kin sferycznych. Lekkie, nie wymagające stelaża, idealna do przechowywania, transportu i szybkiego montażu. 

PLANETARIUM  DWUŚCIANKOWE DELTA posiada podwójne ścianki, które są nadmuchiwane “NA  SZTYWNO”. Dzięki  temu kopuła nie opada podczas wchodzenia oraz wychodzenia z wewnątrz sfery. Wejście ukształtowane jak brama z parawanem, co umożliwia dostęp do projekcji również przez osoby niepełnosprawne ruchowo, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Projekcja obrazu 2D/3D pionowa, pozioma lub ukośna, 180°x135° lub 180°x180°, realizowana jedno-soczwekowym hemisferycznym systemem projekcji. Dostępne w rozmiarach o średnicach: 6,5 oraz 8m. W zależności od wielkości kopuła mieści 10-30 osób. W komplecie torba transportowa i dmuchawa.

NOWOŚĆ ! DELTA AUTOMATIC PLANETARIUM BLOWER, APB-1.1 DCS


Delta APB-1.1 to innowacyjny, bardzo cichy agregat dla planetariów dmuchanych. System posiada czujnik pomiaru ciśnienia powietrza. Specjalna sonda zainstalowana w kopule mierzy cieśninie powietrza wewnątrz planetarium i automatycznie reguluje obroty silnika. Po maksymalnym wypełnieniu powietrzem kopuły cieśninie w jej wnętrzu osiąga maksymalną wartość, która jest analizowana przez czujnik. System obniża wówczas obroty silnika do niezbędnego minimum, redukując tym samym hałas generowany przez wentylator. Ma to kolosalne znaczenie podczas prowadzenia prezentacji w kopule oraz projekcji filmów zapewniając komfort  prowadzącemu jak i widzom.

Podczas rozszczelnienia kopuły, np. przy wchodzeniu i wychodzeniu, system automatycznie zwiększa  obroty dmuchawy aby jak najsprawniej i najszybciej uzupełnić stratę powietrza, po czym wraca do minimalnych obrotów silnika i minimalnego hałasu.

Wnętrze agregatu zostało wygłuszone dodatkowo materiałem dźwiękochłonnym. Minimalny poziom  hałasu zależy od pojemności kopuły i dla kopuł o średnicy 5m osiąga wartości poniżej 30 dB.
min. ilość powietrza 1750 m³/h , min. ciśnienie statyczne 700P.

Wymiary agregatu (HxLxG) 50x50x45cm. Waga w zależności od wielkości dmuchawy 8-12kg. Zasilanie 230V 50Hz. Dostępne wersje mobilne na kółkach oraz stacjonarne na nóżkach z regulacją poziomu.