Teleskop wirtualny 3D

TELESKOP WIRTUALNY 3D DELTA Medial Telescope


TELESKOP WIRTUALNY 3D DELTA, Vitrual Telescope 3Teleskop wirtualny ( medial telescope) Delta VT-X1 to unikalna opatentowana konstrukcja zespołu inżynierów Delty. Światowa premiera urządzenia odbyła się w Warszawie na Konferencji Międzynarodowego Towarzystwa Planetarnego (IPS) w Centrum  Nauki Kopernik w Warszawie w czerwcu 2016r

Teleskop wirtualny Delta VT-X1 , odmiennie od prawdziwych teleskopów astronomicznych, umożliwia wirtualną obserwację  nieba w trójwymiarze w trzech stopniach swobody XYZ na zasadzie podobnej do gogli VR. Jednakże odmiennie do technologii VR, obraz stereoskopowy 3D w naszym teleskopie jest panoramiczny. Powstaje na dwóch niezależnych wysokiej rozdzielczości wyświetlaczach LCD 2K, osobno dla każdego oka ! Układ optyczny teleskopu umożliwia indywidualną regulację ostrości oraz rozstawu obiektywów dla bazy ocznej.   

Dzięki temu możemy obejrzeć w doskonałej jakości 3D  kulisty księżyc czy planety, galaktyki, mgławice, itd. Urządzenie pracuje na platformie Unity. Do tworzenia obiektów korzystamy z oryginalnych obrazów obiektów  kosmicznych udostępnianych przez NASA oraz z pracy astro-stereographerów z całego świata.

Doskonałe urządzenie do foyer dla stacjonarnego jak i dla przenośnego planetarium.

  • TELESKOP WIRTUALNY 3D DELTA