LUSTRA SFERYCZNE DO PROJEKCJI


LUSTRA SFERYCZNE DO PROJEKCJI – FSG SPHERICAL MIRRORS 

Delta jest importerem luster sferycznych dla planetariów przenośnych oraz komercyjnych instalacji planetarnych i kin 360. W wielu przypadkach lustro sferyczne okazuje się optymalnym rozwiązaniem w szczególności przy ograniczonym budżecie. Jednoczenie lustra sferyczne doskonale się sprawdzają w projekcjach na powierzchnie sferyczne dla małych wyświetlaczy typu panadome, np. w systemie COBRA.

Dla projekcji sferycznych z wykorzystaniem lustra należy stosować specjalne oprogramowanie z dedykowanym algorytmem korekcji geometrycznej obrazu.  

  • LUSTRA SFERYCZNE DO PROJEKCJI

NEWTONIAN KIT


Newtonian-3 ™ marki Avela to podwójny system lustrzany do planetariów. Układ złożony z wypukłego lustra Go-Vex oraz płaskiego lusterka SFG zapewnia dobre odzwierciedlenie obrazu przy jednoczesnym „zaoszczędzeniu” miejsca do projekcji. Projektor umieszczony jest pod lustrem, nie zaś naprzeciwko lustra sferycznego, jak  to ma miejsce w tradycyjnych układach projekcji  lustrzanych w planetariach. Newtonian-3 ™ ma duży prześwit, co umożliwia dopasowanie różnych projektorów z rynku AV. Newtonian to ekonomiczny, łatwy do obsługi, przenośny system projekcji  sferycznych w  niskobudżetowych instalacjach.