PROJEKCJA JEDNO-OBIEKTYWOWA

/ SINGLE FISHEYE LENS PROJECTION /


PROJEKCJA JEDNO-OBIEKTYWOWA wykorzystuje pojedynczy obiektyw sferyczny pozwalając na projekcję w planetarium / kinie sferycznym ze środka kopuły. W zależności od kąta poziomej projekcji obiektyw projektora (HVOF) system projekcji możemy umieścić w linii  horyzontu ( HFOV= 180) lub poniżej. Rozdzielczość obrazu na kopule zależy od ilości pikseli matrycy projektora. Zalecane rozdzielczości dla planetariów mobilnych o średnicy do 6m to minimum  WUXGA – 1200×1200 pikseli na kopule. Bardzo dobry obraz otrzymamy dla kopuł  do 8m Fi przy rozdzielczości natywnej matrycy projektora WQXGA – 1600×1600 pikseli.

  • planetarium laserowe delta
  • PLANETARIUM z FISHEYE
  • planetarium laserowe delta

PROJEKCJA DWU-OBIEKTYWOWA Z CENTRUM

CENTER DUAL FISHEYE LENS PROJECTION


Ekonomiczny system projekcji wielokanałowej oparty o dwa projektory świecące w  centrum kopuły obok siebie. Otrzymujemy doskonałej jakości obrazy nawet dla dużych kopuł o średnicy powyżej 15m .

Projekcja dwuobiektywowa oparta o specjalizowane obiektywy hemisferyczne halfdome. Jakość obrazu uzależniona jest od parametrów technicznych projektów (jasności, rozdzielczości) oraz od jakości stosowanej optyki sferycznej.

PROJEKCJA DWU-OBIEKTYWOWA Z HORYZONTU

DUAL FISHEYE LENS PROJECTION


Ekonomiczny system projekcji wielokanałowej oparty o dwa projektory świecące z horyzontu na przeciwko siebie. Nieodzowny w sytuacjach, kiedy centrum planetarium zajęte jest przez projektor gwiazdowy lub widownię.  Otrzymamy wówczas  doskonały obrazy nawet dla dużych kopuł o średnicy powyżej 15m .

Projekcja dwuobiektywowa oparta o specjalizowane obiektywy hemisferyczne halfdome jest najwydajniejszym sposobem wykorzystania prostokątnej matrycy projektora. Pozwala na wykorzystanie 95% powierzchni matrycy. Jakość obrazu uzależniona jest od parametrów technicznych projektów (jasności, rozdzielczości) oraz od jakości stosowanej optyki sferycznej.

  • DELTA STUDIO DOME

PROJEKCJA DWU-OBIEKTYWOWA Z CENTRUM – PLANETARIUM HYBRYDOWE

CENTER DUAL FISHEYE LENS PROJECTION – HYBRID PLANETARIUM


System projekcji dwuobiektywowej oparty o dwa projektory świecące z centrum pomiędzy projektorem gwiazdowym. Doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, kiedy centrum planetarium zajęte jest przez projektor gwiazdowy. Otrzymamy wówczas doskonały obrazy nawet dla dużych kopuł o średnicy powyżej 15-20m. Przykładem profesjonalnego rozwiązania hybrydowego planetarium jest  GOTO HYBRID System. Patrz :  GOTO HYBRID PLANETARIUM

Planetaria “hybrydowe” mogą pokazywać nie tylko bogate programy astronomiczne, ale mogą również obejmować pokazy interdyscyplinarne w takich dziedzinach jak geologia, meteorologia, biologia, oceanografia i inne. HYBRID SYSTEM  zabiera widzów w dowolne miejsce we wszechświecie, aby badać zjawiska od skali mikroskopijnej do nieskończonej.

Jakość obrazu uzależniona jest od parametrów technicznych projektów (jasności, rozdzielczości) oraz od jakości stosowanej optyki sferycznej.