• 2

    Aktualności

Wydarzenia

NOWOŚĆ ! AUTOMATIC PLANETARIUM BLOWER, APB-1.1 DCS

Delta APB-1.1 to innowacyjny, bardzo cichy agregat dla planetariów dmuchanych. System posiada czujnik pomiaru ciśnienia powietrza. Specjalna sonda zainstalowana w kopule mierzy cieśninie powietrza wewnątrz planetarium i automatycznie reguluje obroty silnika. Po maksymalnym wypełnieniu powietrzem kopuły cieśninie w jej wnętrzu osiąga maksymalną wartość, która jest analizowana przez czujnik. System obniża wówczas obroty silnika do niezbędnego minimum, redukując tym samym hałas generowany przez wentylator. Ma to kolosalne znaczenie podczas prowadzenia prezentacji w kopule oraz projekcji filmów zapewniając komfort  prowadzącemu jak i widzom.

Podczas rozszczelnienia kopuły, np. przy wchodzeniu i wychodzeniu, system automatycznie zwiększa  obroty dmuchawy aby jak najsprawniej i najszybciej uzupełnić stratę powietrza, po czym wraca do minimalnych obrotów silnika i minimalnego hałasu.

Wnętrze agregatu zostało wygłuszone dodatkowo materiałem dźwiękochłonnym. Minimalny poziom  hałasu zależy od pojemności kopuły i dla kopuł o średnicy 5m osiąga wartości poniżej 30 dB.
min. ilość powietrza 1750 m³/h , min. ciśnienie statyczne 700P.

Wymiary agregatu (HxLxG) 50x50x45cm. Waga w zależności od wielkości dmuchawy 8-12kg. Zasilanie 230V 50Hz. Dostępne wersje mobilne na kółkach oraz stacjonarne na nóżkach z regulacją poziomu.

Powrót do aktualności