• 2

    Aktualności

Wydarzenia

Delta na planie filmu Romana Polańskiego „The Palace” w Szwajcarii

Delta otrzymała zamówienie na opracowanie systemu projekcji sferycznej gwiazd przy realizacji filmu Romana Polańskiego „The Palace”.
Było to dla nas ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Tym bardziej, że zostaliśmy wybrani spośród firm z branży “sferycznej” z całej Europy.

“The Palace” to najnowsza produkcja Polańskiego. Zdjęcia do filmu realizowane są w Gstaad w Szwajcarii.

Scenariusz filmu powstał przy współpracy Romana Polańskiego z Jerzym Skolimowskim. Produkcja – Luca Barbareschi. Za kamerą znakomity Paweł Edelman.
W obsadzie roi się od gwiazd. Obok kultowego Mickey’ego Rourke’a znaleźli się m.in. legendarny brytyjski aktor komediowy John Cleese – gwiazda Monty Pythona, a także najsłynniejszy dziś gwiazdor portugalski Joaquim de Almeida. W jednej z głównych ról żeńskich piękna Olga Kent.
To tyle z ciekawostek, bo na chwilę obecną całość produkcji objęta jest tajemnicą.

Delta zgodnie z zapotrzebowaniem producenta przygotowała system projekcji sferycznej. Posłużył on do wyświetlenia animacji gwiazd jako scenografii w jednej ze scen filmu. Produkcję animacji i projekcję na planie zrealizował nasz partner technologiczny – firma Modeon Sp. z o.o. Nasz team Delta- Modeon sprostał zadaniu z sukcesem.
Próbki zdjęć z testów animacji gwiazd zobaczysz tutaj : polanski the palace vid 1 ; polanski the palace vid 2

Premierę filmu wstępnie zaplanowano na wrzesień 2022,  na festiwal w Wenecji.

Trzymamy kciuki!

 

Powrót do aktualności