• 2

    Aktualności

Wydarzenia

DELTA NA IPS’16 W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

DELTA NA IPS’17 W CENTRUM NAUKI KOPERNIK W dniach 19-23 czerwca 2016r Centrum Nauki Kopernik w Warszawie było gospodarzem największego i najbardziej prestiżowego wydarzeniem branży astronomicznej, organizowanego co 2 lata –  Konferencji IPS (International Planetarium Society). Gospodarzami kolejnych edycji będą inne planetaria. Polskie planetarium Niebo Kopernika o wybór lokalizacji rywalizowało z kanadyjskim TELUS World of Science (Edmonton) i francuskim Cite de l’espace (Tuluza). Organizacja IPS  w Polsce  w „Koperniku” to dla Polski jak i samego CNK ogromne wyróżnienie.

Delta sp.j. jako jedyny polski członek IPS reprezentowała Polskę na wystawie IPS’16, co z kolei dla nas było ogromnym zaszczytem i satysfakcją. Występowaliśmy pod naszą marką 3D Delta Vision, pokazując unikalne urządzenia 3D umożliwiające projekcje i obrazowanie kosmosu w środowisku stereoskopowym.

Jedną z głównych atrakcji naszego pokazu był wirtualny teleskop 3D. Była to światowa premiera  tego urządzenia. Na obecną chwilę jest to jedyne urządzenie tego typu na świecie.
Teleskop wirtualny Delta VT-X1 to unikalna, opatentowana konstrukcja zespołu inżynierów Delty. 
Teleskop wirtualny Delta VT-X1 , odmiennie od prawdziwych teleskopów astronomicznych, umożliwia wirtualną obserwację nieba w trójwymiarze w trzech stopniach swobody XYZ na zasadzie podobnej do gogli VR. Jednakże odmiennie do technologii VR, obraz stereoskopowy 3D w naszym teleskopie jest panoramiczny i powstaje na dwóch niezależnych wysokiej rozdzielczości wyświetlaczach LCD 2K, osobno dla każdego oka ! Układ optyczny teleskopu umożliwia indywidualną regulację ostrości oraz rozstawu obiektywów dla bazy ocznej.  Dzięki temu możemy obejrzeć w doskonałej jakości 3D kulisty księżyc czy planety, galaktyki, mgławice, itd.

Obok teleskopu 3D dużym powodzeniem cieszyły się nasze kioski stereoskopowe DCS pokazujące obiekty kosmiczne w  trójwymiarze. 

Delta pokazała również unikalny systemem projekcji sferycznej stereoskopowe mini-planetrium – DELTA 3D STUDIO DOME – zbudowany na bazie ultra lekkiej mini-kopuły o średnicy  2m  wykonanej z włókna węglowego, o wadze zaledwie 9kg. Projekcja wysokiej rozdzielczości została 4K została zrealizowana na bazie optyki sferycznej od Navitara i projektorów instalacyjnych 3D Barco.

Dla instalacji w dużych profesjonalnych planetariach oferowaliśmy dedykowane systemy projekcji i synchronizacji 3D – dystrybutory i promienniki podczerwieni dla aktywnych projekcji 3D również naszej produkcji.

 

Powrót do aktualności