PLANETARIUM DLA TARNOWSKIEGO PARKU DOŚWIADCZEŃ – PASAŻ ODKRYĆ DOSTAWA I MONTAŻ

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

DOSTAWA PLANETARIUM DLA TARNOWSKIEGO PARKU DOŚWIADCZEŃ – PASAŻ ODKRYĆ


Delta zaprojektowała i wykonała planetarium w Pasażu Odkryć- czyli Tarnowskim Parku Doświadczeń. Planetarium zainstalowano w jednej z najpiękniejszych XVI-wiecznych kamienic przy tarnowskim Rynku, pod numerem 4. Należy podkreślić, że tarnowski rynek uznawany jest za perłę polskiego renesansu.  

Planetarium oferuje pokazy nieba na żywo oraz filmy sferyczne. Zaawansowane oprogramowanie dla pokazów nieba umożliwia wirtualną podróż do najdalszych zakątków kosmosu, na planety Układu Słonecznego czy w przestrzenie Drogi Mlecznej. Widzowie po wejściu do kopuły mogą wygodnie położyć się na specjalnie wykonanych materacach piankowych.  

W skład aparatury planetarium wchodzą: kopuła dmuchana 5m fi, dmuchawa z automatycznym systemem regulacji ciśnienia w kopule, termometr cyfrowy do pomiaru i regulacji temperatury w  kopule, wysokiej jakości projektor laserowy Barco o rozdzielczości WQGA+ ( 2716×1600) i jasności  7000 lumenów, media-serwer dla pokazów nieba w czasie rzeczywistym oraz prezentacji filmów fulldome.

Sterowanie pokazami i zarzadzanie aparaturą realizowane jest za pośrednictwem zintegrowanego systemu sterowania DCS – Delta Control System, wyposażonego w interfejs graficzny wizualizowany na bezprzewodowym tablecie oraz równolegle na terminalu zainstalowanym przy szafie sprzętowej.

Zapraszamy na seanse po wakacjach ’22 !

——————

Generalny wykonawca – Delta sp.j. Krentowski Hus
Oprogramowanie dla pokazów nieba, wdrożenie systemu – Planetarium  Bajkonur

Powrót do realizacji