KOSMICZNE MAZURY – KINO SFERYCZNE 3D OD DELTY UNIKALNY PROJEKT W SERCU MAZUR

Projektowanie

Realizacja

Konsulting

UNIKALNY PROJEKT KINA SFERYCZNEGO 3D W SERCU MAZUR


Delta SP.J. zrealizowała unikalny projekt kina sferycznefo 3D  „Kosmiczne Mazury” w ośrodku szkoleniowym Kulka k. Szczytna.

Zadanie obejmowało m.in. dostawę i instalację trzech kopuł typu Geodesic Domes o średnicach 8m, 14m oraz 19m, które dostarczył nasz partner technologiczny – Freedomes.
W jednej z kopuł powstało kino sferyczne z napinanym podciśnieniowo ekranem projekcyjnym ( Negative Pressure) o średnicy 9m. Instalacja niezależnej, samonośnej kopuły kina sferycznego wpisanej w kolejną „zewnętrzną” sferę geodesic dome to unikalne w skali Polski rozwiązanie autorstwa Delty.

W kinie prezentowane są dwa filmy sferyczne 3D – Magic Globe oraz Explore, oba produkcji Creative Planet.

Kino wyposażono w profesjonalny projektor instalacyjny Barco 4K o jasności 12 000 lumens, pracujący z wysokiej jakości optyką sferyczną od Navitara, co zapewniło doskonały obraz na kopule, pozbawiony widocznego pixela!

Jak to najczęściej bywa u Delty i tym razem projekcję zrealizowano w technologii 3D stereo, dostarczając widzom niezapomnianych  wrażeń i emocji. Efekt „zanurzenia” w obrazie pogłębiło dodatkowo przybliżenie obrazu do widza poprzez nachylenie kopuły oraz zastosowanie puf pozwalających na wygodne oglądanie obrazu w pozycji leżącej! Takie rozwiązanie audytorium pozwoliło na ekstremalne doznania podczas oglądania filmów 3D, integrując jednocześnie całe audytorium do wspólnej zabawy.

Obok wysokiej jakości systemu projekcji kopuła została wyposażona w profesjonalny dźwięk dookólny surround 5.2 z marki JBL z dwoma kolumnami SUB dającymi potężny bas. Jednocześnie w kopule zadbano o ochronę akustyczną poprzez zainstalowanie paneli dźwiękochłonnych redukujące skutecznie czas pogłosu.

Dzięki zastosowaniu zintegrowanego systemu sterowania DCS (Delta Control System), obsługiwanego ze specjalizowanego panelu dotykowego z graficznym interfejsem użytkownika GUI (Graphic User Interface) obsługę kina sferycznego zredukowano do niezbędnego minimum. DCS kontroluje i zarządza w makro scenach systemem projekcji, nagłośnieniem, oświetleniem, media-serwerem, itd.

Kopuła została wyposażona również z system wentylacji, ogrzewania oraz klimatyzacji, zapewniając komfort użytkowania kina.

Zapraszamy na seanse 3D !

Powrót do realizacji