KINO SFERYCZNE MANDORIA MIASTO PRZYGÓD W RZGOWIE PROJEKT - DOSTAWA - MONTAŻ

Projektowanie

Realizacja

 

KINO SFERYCZNE 3D W PARKU ROZRYWKI MANDORIA MIASTO PRZYGÓD W RZGOWIE KOŁO ŁODZI


Delta sp.j. jako Generalny Wykonawca zaprojektowała i wykonała wyposażenie technologiczne stacjonarnego kina sferycznego 3D w Parku Rozrywki Mandoria Miasto Przygód w Rzgowie koło Łodzi. W kopule grana jest najnowsza polska produkcja fulldome – Magiczny Globus studia Creative Planet.

Mandoria to największy kryty Park Rozrywki w Polsce. Kino sferyczne z kopułą o średnicy 10m jest kolejnym obiektem dynamicznie rozwijającego się parku i stanowi duża atrakcję dla zwiedzających.

Kino posiada sztywną kopułę sferyczną 180 x360 wykonaną z perforowanej blachy aluminiowej montowanej do stalowej konstrukcji. Perforacja umożliwiła zaekranowy montaż nagłośnienia oraz swobodne wentylowanie audytorium. Kopuła posiada system regulowanego płynnie podświetlenia LED RGB ekranu sferycznego.

Podłoga kopuły została uniesiona na wysokość 90 cm od horyzontu, co dało efekt bezpośredniej bliskości wyświetlanego obrazu, dosłownie „na  wyciagnięcie ręki”. Efekt ten potęguje dodatkowo fakt, że projekcja filmu odbywa się w technologii 3D stereo, zaś obraz oglądamy na leżąco na specjalnie zaprojektowanych pufach SAKO („fasolki”),  dopasowujących się do kształtu ciała małego widza.

Projekcję oparto na flagowym modelu profesjonalnego laserowego projektora Barco F80-4K12, o jasności 12.000 lumens i rozdzielczości 4KUHD. Rzutnik został zabudowany w specjalizowanym koszu projektorowym.

System nagłośnienia wykonał nasz partner technologiczny – firma Best Audio.

Kino sferyczne Mandorii jak większość obiektów planetarnych Delty, wyposażone zostało w autorski system zintegrowanego sterowania DCS – Delta Control System. Urządzenia i nastawy zostały zwizualizowane na ekranie dotykowym 10” zainstalowanym w formie sterownika ściennego przy wejściu do kina sferycznego, co zapewnia łatwość obsługi przez prowadzącego seanse. Panel DCS pozwala na sterowanie oświetleniem ogólnym i efektowym LED RGB w kopule, nagłośnieniem, projekcją, wyborem treści pokazów, serwerem.

Audytorium posiada doskonałą akustykę dzięki dźwiękochłonnej „opasce” ściennej wykonanej z Wall Panel Ecophon oraz dywanowej wykładziny na posadzce.

Zapraszamy na seanse !

Powrót do realizacji