DOSTAWA I MONTAŻ KOPUŁY 3M SCOPE DOME DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO W WARSZAWIE DOSTAWA I MONTAŻ

Realizacja

Konsulting

DOSTAWA I MONTAŻ KOPUŁY 3M SCOPE DOME DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO W WARSZAWIE


W miesiącu sierpniu 2021 na zlecenie GW- MTM Budownictwo Sp. z .o.o. Delta dostarczyła i zamontowała kopułę do obserwatorium astronomicznego 3M o średnicy 3m w zespole szkolnym przy ul. Anny German w Warszawie. Kopuła została wyprodukowana przez naszego partnera technologicznego – firmę ScopeDome ze Słupska.

Kopuła została zmontowana i zainstalowana na dachu budynku, na specjalnym podeście stalowym przygotowanym przez  MTM Budownictwo. Wszystkie elementy kopuły zostały podane na dach za pośrednictwem dźwigu. Operacja przebiegła sprawnie, bez przeszkód.

Kopuła została wyposażona w drzwi zewnętrzne oraz instalacje elektryczne przygotowane do montażu przyszłego systemu pełniej automatyki. Na środku kopuły przygotowano również przepust (peszel fi50) dla przyszłej komunikacji kopuły z salą zlokalizowaną bezpośrednio pod obiektem.

Kopuła 3M stanowi pierwszy element realizacji szerszego ambitnego programu edukacji astronomicznej w obiekcie szkoły. W niedalekiej przyszłości planowane jest wyposażanie kopuły w sprzęt do obserwacji nieba (teleskop i lunetę słoneczną) oraz retransmisji obrazów do pracowni astronomicznej w sali pod kopułą. Kopuła 3M zostanie doposażona w system pełnej automatyki obrotu i otwierania/zamykania klapy oraz w czujnik deszczu i chmur a także w specjalistyczne oprogramowanie do zdalnej kontroli obserwacji. W pracownia astronomicznej zostanie zainstalowane również mini-planetarium z programem do prezentacji gwiazd .

Powrót do realizacji