OKULARY 3D 3D glasses


3D Delta Vision oferuje szeroki wybór okularów 3D do wszystkich stosowanych współcześnie technik klasycznych jak i elektronicznych obrazowania przestrzennego, włącznie z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w kinie cyfrowy. Posiadamy w stałej dystrybucji szeroki wybór okularów do projekcji stereoskopowej aktywnej dla planetariów cyfrowych:

 • okulary 3D aktywne (  XPAND, VOLOFONI, GetD),
 • okulary 3D aktywne uniwersalne – XPAND YOUniversal Electronic 3D Eyewear, 
 • okulary DLP Link,

Niestety w większości dostępnych technologii projekcje obrazów stereoskopowych wymagają jeszcze na chwilę obecną stosowania okularów 3D. Autostereoskopia, trudna do realizacji w warunkach projekcji masowych, to jak na razie bardziej niespełnione marzenie niż rzeczywistość. Zaś techniki wolumentaryczne od lat tkwią w fazie rozwoju i jak dotąd wykorzystywane są jedynie w laboratoriach badawczych i instytutach naukowych.

 

 • Kontener na okulary 3D - XPAND TROLLEY
 • PROMIENNIKI IR 3D

PROMIENNIKI IR 3D , IR emitters 3D, 3D glasses


Promienniki IR 3D to integralna część systemu aktywnej projekcji stereoskopowej w planetarium cyfrowym. Dla uzyskania efektu przestrzennego obrazu na kopule, niezbędna jest synchronizacja pracy okularów „w rytmie” naprzemiennej projekcji obrazu stereo pary. Synchronizacja obrazu w aktywnej projekcji 3D jest realizowana poprzez bezprzewodową transmisję sygnału w podczerwieni z promiennika 3D do okularów.

W zależności od potrzeby i wielkości audytorium planetarium, w celu pełnego pokrycia sali sygnałem IR i zapewnienia optymalnego odbioru projekcji, stosujemy promienniki małej, średniej i dużej mocy a także systemy wielo-promiennikowe.

Delta jest producentem profesjonalnych systemów promiennikowych IR:

 • Promienników IR-LR 3D, DCS średniego zasięgu ( do 20m promieniowania )
 • Promienników  IR-HR360 3D, DCS dalekiego zasięgu do pracy ze  złączem VESA (do 40m)
 • Promienników IR-HRS360 3D, DCS dalekiego zasięgu do pracy z dystrybutorem IR
 • Dystrybutorów podczerwieni DM-IR.6 3D, DCS
 • Testerów stanu  baterii okularów IR-3D TEST 1.2 , DCS

 

DYSTRYBUTOR 3D IR , Distribution Module Xpand


DYSTRYBUTOR 3D IR,Urządzenie do rozdzielenia sygnału  synchronizacji do wielu promienników IR. Instalacje wielopromiennikowe stosuje się dla dużych kopuł planetarnych w celu pełnego pokrycia przestrzeni audytorium sygnałem synchronizacji.

Delta oferuje UNIWESALNY wielokanałowy dystrybutor IR DCS, umożliwiający podłączenie aż 6-ciu promienników. Z uwagi na krzywiznę ekranu sferycznego dla planetariów zalecamy stosowanie promienników średniego i dalekiego zasięgu naszej produkcji DCS. System działa z większością okularów dostępnych na rynku 3D Cinema PRO.

 • tester do okularów 3D

TESTER 3D IR DLA OKULARÓW AKTYWNYCH


Uniwersalny wielokanałowy tester 3D IR do sprawdzania stanu baterii w okularach  aktywnych.

Tester emituje sygnały synchronizacji w podczerwieni właściwe dla danego typu okularów. Dostępne kody większości typowych okularów aktywnych 3D, m.in. NVidia, Volfoni, Xpand, Samsung, itd.

Na życzenie klienta istnieje możliwość uzupełnienia kodu IR testera o dowolny kanał dla dedykowanych okularów.