PROJEKCJA JEDNO-OBIEKTYWOWA

SINGLE FISHEYE LENS PROJECTION


PROJEKCJA JEDNO-OBIEKTYWOWA wykorzystuje pojedynczy obiektyw sferyczny pozwalając na projekcję w planetarium / kinie sferycznym ze środka kopuły. W zależności od kąta poziomej projekcji obiektyw projektora (HVOF) system projekcji możemy umieścić w linii  horyzontu ( HFOV= 180) lub poniżej. Rozdzielczość obrazu na kopule zależy od ilości pikseli matrycy projektora. Zalecane rozdzielczości dla planetariów mobilnych o średnicy do 6m to minimum  WUXGA – 1200×1200 pikseli na kopule. Bardzo dobry obraz otrzymamy dla kopuł  do 8m Fi przy rozdzielczości natywnej matrycy projektora WQXGA – 1600×1600 pikseli.

  • PLANETARIUM z FISHEYE
  • PLANETARIUM z FISHEYE
  • PLANETARIUM z FISHEYE

PROJEKCJA DWU-OBIEKTYWOWA Z CENTRUM

CENTER DUAL FISHEYE LENS PROJECTION


Ekonomiczny system projekcji wielokanałowej oparty o dwa projektory świecące w  centrum kopuły obok siebie. Otrzymujemy doskonałej jakości obrazy nawet dla dużych kopuł o średnicy powyżej 15m .

Projekcja dwuobiektywowa oparta o specjalizowane obiektywy hemisferyczne halfdome. Jakość obrazu uzależniona jest od parametrów technicznych projektów (jasności, rozdzielczości) oraz od jakości stosowanej optyki sferycznej.

PROJEKCJA DWU-OBIEKTYWOWA Z CENTRUM – PLANETARIUM HYBRYDOWE

CENTER DUAL FISHEYE LENS PROJECTION – HYBRID PLANETARIUM


System projekcji dwuobiektywowej oparty o dwa projektory świecące z centrum pomiędzy projektorem gwiazdowym. Doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, kiedy centrum planetarium zajęte jest przez projektor gwiazdowy. Otrzymamy wówczas doskonały obrazy nawet dla dużych kopuł o średnicy powyżej 15-20m. Przykładem profesjonalnego rozwiązania hybrydowego planetarium jest  GOTO HYBRID System. Patrz :  GOTO HYBRID PLANETARIUM

Planetaria „hybrydowe” mogą pokazywać nie tylko bogate programy astronomiczne, ale mogą również obejmować pokazy interdyscyplinarne w takich dziedzinach jak geologia, meteorologia, biologia, oceanografia i inne. HYBRID SYSTEM  zabiera widzów w dowolne miejsce we wszechświecie, aby badać zjawiska od skali mikroskopijnej do nieskończonej.

Jakość obrazu uzależniona jest od parametrów technicznych projektów (jasności, rozdzielczości) oraz od jakości stosowanej optyki sferycznej.

  • DELTA STUDIO DOME

PROJEKCJA DWU-OBIEKTYWOWA Z HORYZONTU

DUAL FISHEYE LENS PROJECTION


Ekonomiczny system projekcji wielokanałowej oparty o dwa projektory świecące z horyzontu na przeciwko siebie. Nieodzowny w sytuacjach, kiedy centrum planetarium zajęte jest przez projektor gwiazdowy lub widownię.  Otrzymamy wówczas  doskonały obrazy nawet dla dużych kopuł o średnicy powyżej 15m .

Projekcja dwuobiektywowa oparta o specjalizowane obiektywy hemisferyczne halfdome jest najwydajniejszym sposobem wykorzystania prostokątnej matrycy projektora. Pozwala na wykorzystanie 95% powierzchni matrycy. Jakość obrazu uzależniona jest od parametrów technicznych projektów (jasności, rozdzielczości) oraz od jakości stosowanej optyki sferycznej.

OBIEKTYWY HEMISFERYCZNE – FISHEYE LENS


FISHEYE LENS – OPTYKA SFERYCZNAOferujemy profesjonalne obiektywy sferyczne światowych producentów optycznych. Popracujemy m.in. z  Navitarem, Elumenati, Goto. Projektujemy i instalujemy SFERYCZNE układy optyczne dla pojedynczych wyświetlaczy sferycznych takich jak proste mobilne dmuchane planetaria szkolne. Budujemy również skomplikowane systemy wielokanałowe dla pełnych powierzchni sferycznych full dome w planetariach i kinach 360. Realizujemy  projekcję sferyczną dla powierzchni walcowych czy wycinków sfery (panadome) w profesjonalnych symulatorach wielozadaniowych.

Oferujemy obiektywy do wybranych modeli profesjonalnych projektorów instalacyjnych takich marek jak: Barco, Christie, Sony, NEC, Optoma, Vivitec, Panasonic, Digital Projection, Eiki, Norxe.


więcej
  • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
  • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
  • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
  • FISHEYE LENS - OPTYKA SFERYCZNA
  • OPTYKA SFERYCZNA

KONWERTER SFERYCZNY FISHEYE


Delta posiada w ofercie specjalizowaną optykę sferyczną – Navitar HC-3.5X Fisheye Conversion Lens.
Konwerter Navitara jest przeznaczony do pracy z projektorami nisko-budżetowymi oraz z projektorami ze  stałą optyką. Np. dla projektora o wsp. powiększenia 1.30:1 przy matrycy FullHD 16:9 otrzymamy HFOV = 199˚ i VFOV = 90˚.

Konwerter fisheye pozwala na projekcje sferyczne typu panadome na wycinek sfery, a przy zastosowaniu kilku projektorów nawet na pokrycie całej półsfery fulldome 360.

Jest to idealne rozwiązanie dla planetariów, które chcą ulepszyć istniejące systemy, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup projektorów z obiektywami sferycznymi.

Konwerter Fisheye Navitara ma  również zastosowanie w wielu aplikacjach, gdzie istnieje potrzeba rzutowania bardzo szerokiego kąta na zakrzywioną powierzchnię sferyczną, np. w symulatorach.

Partnerzy technologiczni