PLANETARIUM MOBILNE – SET


Delta oferuje kompletne zestawy planetarium mobilnego zawierające : kopułę dmuchaną, system projekcji sferycznej, media-serwer, oświetlenie wnętrza kopuły planetarium, nagłośnienie wielokanałowe min 2.1 z subbasem, system sterowania prezentacją, wózek transportowy.

W zależności od  budżetu Inwestora oferujemy aparaturę o  zróżnicowanym standardzie, każdorazowo  dbając o jakość oferowanego sprzętu i parametry techniczne. Od  tych wszystkich  składowych zależy jakość obrazu na kopule oraz jakość reprodukcji dźwięku.

NIE  STOSUJEMY OPTYKI Z AZJI !

 • MOBILNE PLANETARIUM SYRIUSZ
 • PLANETARIUM z FISHEYE
 • Planetarium Śląskie Delta
 • Planetarium dmuchane
 • MOBILNE PLANETARIUM SYRIUSZ

PLANETARIUM DMUCHANE JEDNOŚCIANKOWE


PLANETARIA DMUCHANE DELTA nadciśnieniowe ( jednościankowe) to ekonomiczne rozwiązanie dla przenośnych małych planetariów kin mobilnych, do zastosowań np. w placówkach oświatowych. Lekkie, nie wymagające stelaża, idealna do przechowywania, transportu i szybkiego montażu. Projekcja obrazu 2D/3D pionowa z centrum kopuły realizowana jedno-soczwekowym hemisferycznym systemem projekcji 180°x180°, lub pozioma z horyzontu (projekcja halfdome 2×180°x115° z dwóch projektorów) lub z lustra sferycznego. Dostępne w rozmiarach o średnicach: 4m-10m. W zależności od wielkości kopuły mieszczą 10-40 osób. W komplecie torba transportowa i dmuchawa.

OFERUJEMY :

 • Kopuły  „jednościankowe” wymagające ciągłej pracy dmuchawy dla podtrzymania ciśnienia i wypełnienia balona powietrzem. Po wyłączeniu agregatu powłoka kopuły opada,
 • Kopuły  „jednościankowe” z ringami  umożliwiającymi  unoszenie horyzontu. Po wyłączeniu agregatu powłoka kopuły opada.
 • Kopuły  „jednościankowe” z przedsiokiem zabezpieczajace przed szybkim wypływem powietrza. Po wyłączeniu agregatu powłoka kopuły opada.

PLANETARIUM DMUCHANE DWUŚCIANKOWE


PLANETARIUM DMUCHANE DWUŚCIANKOWE DELTA to rozwiązanie „SAMONOŚNE” dla mobilnych planetariów i kin sferycznych. Lekkie, nie wymagające stelaża, idealna do przechowywania, transportu i szybkiego montażu. 

PLANETARIUM  DWUŚCIANKOWE DELTA posiada podwójne ścianki, które są nadmuchiwane „NA  SZTYWNO”. Dzięki  temu kopuła nie opada podczas wchodzenia oraz wychodzenia z wewnątrz sfery. Wejście ukształtowane jak brama z parawanem, co umożliwia dostęp do projekcji również przez osoby niepełnosprawne ruchowo, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Projekcja obrazu 2D/3D pionowa, pozioma lub ukośna, 180°x135° lub 180°x180°, realizowana jedno-soczwekowym hemisferycznym systemem projekcji. Dostępne w rozmiarach o średnicach: 5m-12m. W zależności od wielkości kopuła mieści 10-40 osób. W komplecie torba transportowa i dmuchawa.

 • PLANETARIA DMUCHANE DELTA

PLANETARIUM GEODOME NP (NEGATIVE PRESSURE)


PLANETARIUM GEODOME NP (NEGATIVE PRESSURE) to kopuła geodezyjna podciśnieniowa NP (Negative Pressure), jedna z najpopularniejszych konstrukcji ekranu sferycznego. Bazuje na wewnętrznym stelażu stalowym bądź z kompozytów, pomiędzy którym umieszczono dwie powłoki materiałowe.

PLANETARIUM GEODOME zawiera powłokę zewnętrzną która  spełnia funkcję „tropiku” namiotu i stanowi jego poszycie. Powłoka wewnętrzna tzw. liner pełni funkcję ekranu projekcyjnego. W procesie „wysysania” przestrzeni między powłokami ekran projekcyjny zostaje napięty wypełniając szczelnie wnętrze kopuły i tworząc idealną czaszę.
Dla funkcjonowania takiego wyświetlacza konieczne jest ciągła praca agregatu i odpompowywanie (wysysanie) powietrza w trakcie prezentacji.

Delta oferuje podwieszane, samonośne kopuły sferyczne a także całe systemowe audytoria cylindryczne zwieńczone kopułami sferycznymi. Do kopuł typu PLANETARIUM GEODOME NP proponujemy pełne wyposażanie w aparaturę projekcyjną. W zależność od średnicy kopuły oraz budżetu inwestora, może to być projekcja jedno-obiektywowa, dwu-obiektywowa lub wielokanałowa. W komplecie oferujemy media serwery oraz okulary 3D do projekcji  stereoskopowych  fulldome 360 wraz z autorskim systemem synchronizacji DCS- Delta Control System. Patrz : palenatria – projekcja steroskopowa 3D

EKRANY SFERYCZNE PERFOROWANE 


Delta oferuje stacjonarne kopuły metalowe wykonane w technologii sfery z poszyciem z perforowanej aluminiowej blachy. Powierzchnia sfery składa się z wielu elementów (brytów) projektowanych cyfrowo i precyzyjnie dopasowanych ”na zakładkę”, co zapewnia niezrównany poziom jednolitości ekranu projekcyjnego.

Prefabrykowane aluminiowe, równomiernie rozmieszczone konstrukcyjne żebra, zapewniają nośną konstrukcję potrzebną do utrzymania kopuły. Nadają również sztywności podczas zawieszania na łańcuchach lub mocowaniach do ścian i stropów.

Perforacja poszycia zapewnia swobodny przepływ i wymianę powietrza pod kopułą, co upraszcza temat wentylacji i klimatyzacji wnętrza planetarium czy kina sferycznego. Jednocześnie perforacja zapewnia równomierny rozkład systemu nagłośnienia w przestrzeni sfery włącznie z najnowsza technologią dźwięku przestrzennego 3D IOSONO. W innych technologiach wykonania sfer jest to niemożliwe.

Oferujemy najwyższej  klasy produkty dwóch wiodących firm z rynku planetarnego – Astro-Tec oraz Spitz.

 • EKRANY SFERYCZNE PERFOROWANE DO PLANETARIÓW
 • EKRANY SFERYCZNE PERFOROWANE DO PLANETARIÓW
 • EKRANY SFERYCZNE KOMPOZYTOWE
 • planetarium fisheye

EKRANY SFERYCZNE KOMPOZYTOWE


Oferujemy EKRANY SFERYCZNE KOMPOZYTOWE – kopuły sferyczne sztywne typu hard shell z materiałów kompozytowych oparty na bazie laminatów z włókna szklanego (GRP) lub z włókna węglowego. W  zależności od  średnicy kopuły mogą być wykonane w całości (dla  fi= 2m) lub z kilku elementów do złączenia. Kopuły łączone z elementów dostępne są w standardowym typoszeregu o średnicach : 2.2m, 2.7m, 3.2m, 4m, 5m, 7m, 9m. Większe rozmiary 10-14m – na zapytanie. 

Delta oferuje również montaż i wykończenie wewnętrznej powierzchni ekranowej kopuły „na gotowo” włącznie z laminowaniem i  szlifowaniem spoin oraz malowaniem specjalna farbą projekcyjną do kopuł laminowanych.